Skip to main content


 

Node-RED - Notifikace oběda z menicka.cz


Už asi před rokem jsem někde viděl obrázek flow z NodeRED a děsně se mi to líbilo. Teď když na mě padla rýmička jsem se do toho pustil po hlavě a strašně se mi to líbí!

Přepsal jsem všechny automatizace z HomeAssistanta, protože ten yaml mi prostě nesedí a spoustu složitějších věcí jsem nedokázal nastavit (jako mít třeba dvě automatizace na ovládání stromečku? jedna pro turn_on v X hod a druhá pro turn_off v Y hod?)

Nakoukal jsem hodně videí od Steve Cope (https://www.youtube.com/channel/UCt12dTP8xvHM02Gc8HdGOcQ) doporučuji! hezky tam vysvětluje funkce jednotlivých uzlů na příkladech.

No a jak říká táta - "práci strojům", tak proč se každý den koukat na men... show more
hass.io homeassistant node-red

pořád jsem tomu node-red nepřišel na chuť, ale tohle vypadá konečně jako něco, co má smysl (na rozdíl od blikání LEDkou podle naměřené teploty). Jen bych asi potřeboval vědět, jak to vyparsuješ a co je pushbullet. To najdu v těch výše zmiňovaných videích?

no když vezmu ten obrázek popořadě tak:
- Po-Pa@11:00 je Inject node, který lze spustit ručně tím šedým čtverečkem vlevo, a lze mu nastavit, že se má spouštět sám opakovaně, v 11h a checkboxy jednotlivych dni, čili Po až Pá
- pak je obyčejný GET http-request co stáhne html té stránky (kdyby měli web v utf8, tak by se zvolil jen utg8 string a mohl by se vynechat uzel charset, takhle je třeba to stáhnout jako binary buffer a v tom charset ho dekódovat jako win1250)
- charset slouží pro převod kódování jak bylo uvedeno výše
- no a pak přichází to zajímavější uzlem html (zde pojmenovaný div[class=menicka]) si vyzobu všechny divy s class menicka div[class=menick... show more
This entry was edited (3 months ago)

Díky. Snad jednoho krásného dne i já prozřu a naskočím na tuto technologii...

tak ono člověk na to musí mít palici a představivost pořád, ale je líp vidět co se děje a míň se píše :)

mně jde hlavně o spolehlivost. Co když Node-RED klekne, co když nebude dělat co má, co když se něco rozsype atd. Programem v javascriptu s klikacím rozhraním řídit důležité věci (domácí automatizaci) mi přijde pořád moc podivné. 

TP-Link Archer C20


Ten pocit, když se rozhodnete upgradovat svojí starou osmčtyřijedničku na něco novějšího.
léta na té WR841 běžel LEDE, pak OpenWrt a tak při výběru nové wifi zohledňujete nějakou komatibilitu a hledáte nějaký obyč HW s lepšími parametry - a jako na potvoru se u wifi routerů něžně neuvádí parametry jako velikost RAM a FLASH.
A tak skončíte u zmíněného C20 - 8MB flash a 64MB RAM je dostačující základ pro bezproblémový běh plnohodnotného OpenWrt.
Doma jsem zvažoval zda to nenechat na tom FW od TP-Linku, ale je to naprosto to samé v bleděmodrém - doslova, to zelenobílé menu je teď světlemodrozelenobílé.

A tak tam chci nahrát OpenWrt a hle - ono to je sice "podporované zařízení" na webu OpenWrt, ale co není podpor... show more
fail openwrt wifi

jinak teda ta C6 je nebe a dudy oproti té C20. Nejen že je to na čipsetu od Qualcommu místo Mediateku, ale je to kompletně jiný FW! pár věcí mě neskutečně trusí, jako např že pro přihlášení je jen heslo - JEN HESLO. ale jinak to působí slušně, možnosti nastavení a co se ukáže pod advanced je docela pěkný. Demo -> https://emulator.tp-link.com/c6-eu-v2/index.html

stačí počkat na nejbližší OpenWRT release a je to v cajku... Mezitím aspoň získáš zkušenosti s tímto a pak budeš moci porovnat výkon.

včera večer mi to nedalo a nainstaloval jsem.
nešlo webový rozhraní - s tím jsem počítal
nešel net, takže jsem musel poslepu najít, kde fejknout MAC adresu na WANu - povedlo se
jenže ISP mi blokuje přístup na repozitáře openwrt - takže nešlo nainstalovat LuCI
dnes mi to povolili, takže LuCI jede, koukám, kde c a jak, asi vše ok
pak spásný nápad uklidit odinstalací nepotřebných balíčků až jsem to totálně bricknul
flash fw přes tftp
všechno nastaveno znova, odzálohováno.

jinak celkem aktuální příspěvek na redditu říká:
99% fw je nyní "ar71xx", ty nové routery jsou "ath79" a předělávají se do toho snad nějak ty staré fw.. takový ty kernely a tydle věci co jim nerozumím.
každopádně s verzí... show more 

Intel NUC + Ubuntu + Kodi + CEC


Měl jsem doma dvě raspberryPi - jedno jen na Kodi u TV (LibreELEC), a druhé jako "server" s Raspbianem. Oboje mi přišlo takový vláčný (hlavně HomeAssistant v Dockeru) a tak jsem se rozhodl to spojit do jedné krabičky.
Nechtěl jsem noname čínu s androidem 5 bez možnosti aktualizace. A nechtěl jsem ani "name" čínu do které se prý možná po hodinách na fórech dá najít na yandexu nějaký linux.
Chtěl jsem mít jistotu, že to bude umět HDMI-CEC, protože nechci Kodi ovládat přes nějakou klávesnici, ale DO od TV.
Volba proto padla na Intel NUC - ten nejlevnější 6CAYH. Dokoupený 4GB RAM (Crucial stojí POLOVINU toho co Kingston) a 120GB SSD Kingston (woot?, naposled jsem kupoval 120GB za 3500,- a teď za 600?).
Přímo na webu p... show more
cec kodi nuc pulse8 ubuntu

všechno veliká paráda, jen mě mrzí to spálení se s HDMI-CEC. Nechápu, proč je s tím pořád tolik problémů. Ten protokol musel navrhovat fakt nějaký ...