Skip to main content

 

Stále tisknu stencily jako blázen


jsem tak potichu, protože trávím moře času bojem s větrnými mlýny. Jak psal Honza pod minulým příspěvkem, holt tu (slepou) cestu musím prošlápnout, a jak se nerad vzdávám, tak s tím pořád bojuju. Jak vidíte, TQFP32 jsem na 0,4 trysce chytře předělal na úzký chlíveček společný pro všechny nožičky, a teďka se snažím přesvědčit pájku/pastu, aby se po nahřátí pěkně slušně rozdělila a přelila jen na nožičky a neslepovala je.

Skoro by to možná i fungovalo, kdyby v té pastě bylo víc tavidla, se mi zdá...

https://photos.app.goo.gl/EQuaaVGAnJiLT1Kk7
 
Mouser - měl jsem tam toho víc ( což i chce protože od 1300kč máš poštu+clo zdarma. Protože USA )
https://cz.mouser.com/ProductDetail/910-TS391AX

Pokud najdu čas, teď před vánocema je to hodně obtížný, zkusil bych s ní zapájet něco menšího. S ručním dávkováním samozřejmě ( dělal jsem to samé předtím s čínskou a tak vzniklo ono video s prskající pastou ).

K těm kuličkám. Měl jsem v ruce takový hezký zesilovač který pár let normálně fungoval. Do ruky se mi dostal jen proto že se měnila anténa a stožár.
 
Konečně jsem se podíval v utajené schránce v ledničce, jakou gelovou pastu (tavidlo) už léta na občasné opravy SMD používáme. Je to Multifix 450-01, balený ještě v ECS Tools Benešov (původní výrobce Multicore Solders Ltd. Zdá se, že podobnou je možné objednat zde (ale nezkoušel jsem, naše tubička je stále plná)
http://www.esdshop.cz/shop/?page=vyrobok&psk=242&rozbal=80&id=69&lang=cz&PHPSESSID=a7921d3294608b3afe586500c55e17db