Skip to main content


Kodi na Orange Pi jede jak z praku!


Mám doma MythTV v provozu už mnoho let (15?). Do nedávna jsem používal miniITX desku s NVIDIA ION jako fan-less přehrávač v obýváku (MythTV frontend). Pak se mi poškodil filesystém na USB flešce, ze které to bootovalo, byl jsem tuze líný ji přeinstalovat, a tak jsem zkusil Kodi na Raspberry Pi. Fungovalo to a tak jsem to používal dál.

Ovšem blíží se DVB-T2 s HEVC, které už Raspberry Pi nepřehraje, takže jsem už tak rok-dva vyhlížel nějakou alternativu. A celou tu dobu se mi tu prášilo na Orange Pi PC Plus (které jsem kdysi předváděl na InstallFestu v Praze s dual bootem Android/Linux). Říkal jsem si, že na to nejspíš nebude Kodi s akcelerovaným přehrávačem v Linuxu (protože tam je zat... show more
HTPC
This entry was edited (8 months ago)

Tak už je doma:-) no nevydržel jsem a mrkl alespoň na BIOS...v šuplíku jsem našel pouze 2GB Kingston KVR1066D3S7/2G . Záludnost je napájecí konektor 7.4 x 5.1mm (zdroje 12V mám pouze s 5.5x2.1mm) Naštěstí jsem si stáhnul manuál z netu ještě před koupí a (mimo jiné) objednal celou sadu konektorů z http://www.neven.cz/kategorie/pocitace-a-kancelar/adaptery-redukce-kabely/sada-10ks-vymennych-napajecich-konektoru-k-notebookum/

(je to ten konektor "J") a mSATA SSD 30GB

http://www.neven.cz/kategorie/pocitace-a-kancelar/pevne-disky/kf1310mcs10-030-30gb-msata-iii-ssd/
no sláva deska žije.

Teď na to nemám čas,ale mám alespoň radost :-D
HDD také nějaké najdu,ale testovaní provedu s menší kapacitou.
První volba padla na FreeNAS,ale to až o víkendu.
Petře...ta deska se ti bude líbit,tak neváhej dokuď se prodává...

ještě poznámka...teď koukám,že kdybych hledal co nejmenší krabici (jen s mSATA,možná i jedno SSD uvnitř) ,tak uchycení desky je stejné jako "Montážní krabice PC Engines pro Alix.1E"
(jednu tu mám z výprodeje pro strýčka příhodu)
https://www.abctech.cz/montazni-krabice-pc-engines-pro-alix-1e_d14515.html

Jen bych musel upravit (vyřezat) zadní část a odvrtat pár děr do vrchní části víka.
(jenže...sem línej a potřebuji více místa ...tak to zůstane jen jako špatný a pracný nápad )Atariáda 2019


Minulý víkend (nebo už předminulý?) jsem byl na pravidelném srazu dospělých dětí v Olomouci. Tady je time lapse video (které jsem ještě neviděl):

https://www.youtube.com/watch?v=GcWbCLRNiiQ&feature=youtu.be

Využil jsem všech 13 hodin, co jsem tam byl, k dokončovacím pracem na "mých" "emulátorech": Atari800 a ARAnyM. Oba dva jsem tam vydal v nových verzích - Atari800 po roce, ARAnyM dokonce snad po pěti letech od posledního vydání.

https://atari800.github.io/
https://aranym.github.io/

Zajímavé je, že organizátoři měli na letošní akci tak rozporuplné reakce návštěvníků (stížnosti na span... show more
Atari

Dokonce Root.cz zveřejnil spoustu fotek. Bohužel mi to už kolikátým rokem časově nevychází, ale pořád jsem někde hodně hluboko Atarista. Vždyť jsem prošel téměř všechny hlavní platformy: 800XE, MegaSTE a Falcon. Bylo to úžasných více než dvacet let od mého pubertálního věku až do nedávné doby. Hodně mi to dalo. A abych nezapomněl: díky za "emulátory"!!!

Rootu jsem je poslal já, znám se s šéfredaktorem. Příště musíš na Atariádu dorazit!Osciloskop, µCurrent a základní školení


Potřeboval bych nějaké základní školení práce s osciloskopem. Když ho totiž připojím k µCurrent Gold, tak na obrazovce vidím tento mumraj:
Image/photo
V tu dobu teče přes µCurrent Gold proud 0,003 mA a na výstupu tak je 0,003 mV (ověřeno více multimetry). Čekal bych tedy na osciloskopu rovnou čáru u 0 mV. Ovšem místo toho mi ukazuje průměrně 22 mV s obrovskou mlhou okolo, lítající od 10 do 30 mV.

Když potom přijde nějaká změna v odběru proudu, vypadá to třeba takto:
Image/photo

Asi je jasné,... show more

Pak je tady ještě tohle https://en.wikipedia.org/wiki/Bessel_filter
Ale to už nebude jen kondík + rezistor.Geekcreit® ESP32-CAM WiFi + Bluetooth Camera Module


Dnes konečně (po 62 dnech) dorazil z Banggood objednaný modul ESP32 s kamerkou OV2640: https://www.banggood.com/Geekcreit-ESP32-CAM-WiFi-Bluetooth-Camera-Module-Development-Board-ESP32-With-Camera-Module-OV2640-p-1394679.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Mimochodem, je opět v akci za stejně dobrou cenu jako v lednu.

Hned jsem si ho vzal do práce, abych si s ním pohrál. Bohužel jsem si nevšiml, že to je asi první ESP32 deska na světě bez (mikro)USB konektoru, takže v práci si nepohraju, nemám tu převodník z USB na TTL UART, a vlastně ani vhodný zdroj.

Díky tomu, že to cestovalo přes dva měsíce, se mezitím vyrojilo několik hotových SW řešení, například... show more