Skip to main content


Průša i3 MK3S


Zrovna jsem se chystal napsat, že už mám 11 měsíců i3 MK3 a že je to super, ale v tom Průša vydal verzi i3 MK3S a já mám zase důvod přemýšlet, jestli není na čase upgradovat :-))
Original Prusa i3 MK3S and MMU2S release, SL1 and powder-coated sheets update
#3Dprint

tu páčku od filament sensoru nemají na pružince, ale odtahují ji magnety? hmm..

Upgrade za 499 Kč, pokud si všechny plastové části vytisknu sám. Co tam za tu pětistovku asi bude? Možná pár dní počkám na první zkušenosti s tímto upgradem, ale teď jsem zrovna moc rád, že jsem ještě nepředělával extruder na nové šikmé chlazení - kdyžtak to udělám až s MK3S.

Naprosto cool jsou ty dva neodym magnety, co se odpuzují, namísto pružinky, která by byla slabé místo. To je prostě bezva nápad, vidím poprvé.Arduino core a SPIFFS


Abych pořád jen hloupě nekritizoval: dneska jsem přemýšlel, jak do programu na ESP8266 přidat soubory. SPIFFS (souborový systém v paměti) je jasný, ale jak tam nahrát soubory z PC? Ukázalo se, že je to neuvěřitelně jednoduché: stačí si v projektu vytvořit adresář "data" a do adresáře se sketchi umístit plugin ESP8266FS. Díky němu se v Arduino IDE Tools ("Nástroje") menu objeví nová položka "ESP8266 Sketch Data Upload" a ta nejenže sama vytvoří potřebný IMG soubor ze souborů v podadresáři data, ale rovnou ho i nahraje do ESP8266 a to dokonce i přes OTA!

Vím, že to už tři roky znáte, ale mě to opravdu příjemně překvapilo. Díky tomu mi přidání podpory statických souborů (HTML, CSS, JS,... show more
#esp8266
This entry was edited (10 months ago)

ja to nevim, takze diky, to bych necekal, ze to je takto easy.Teda necekal jsem, ze by to vubec nejak slo. Super!ESP8266: Z bláta do louže


Roky jsem si trhal vlasy z chyb v NodeMCU. Stovky bezesných nocí. Tisíce výčitek, proč jsem to raději nenapsal v C v Arduino IDE pomocí Arduino Core. Určitě by tam nebyly žádné podivné chyby, jsem si vždycky říkal... Chacha, jak krutě jsem se mýlil!

Včera vyšlo Arduino Core 2.5.0 - docela revoluční verze, stovky klíčových oprav, mimochodem už umí i IPv6 (což tu teď není důležité, ale často se mě na to lidi ptali).

Napsal jsem (ještě pro verzi 2.4.2) kratičký prográmek pro můj LEDový informační displej. Vše bezvadně fungovalo, ale ve verzi 2.5.0 změnili SSL knihovnu, tak jsem to musel přepsat. Inspiroval jsem se z dodaného příkladu BasicHttpsClient. Výsledek ale padal chvíli poté, co z webu načetl nové teploty a zobrazil je n... show more
#ESP8266
This entry was edited (10 months ago)

Je vhodné doplnit, že po dalším dlouhém debugování jsem zjistil, že se jedná o svého druhu chybu mezi klávesnicí a židlí, akorát teda způsobenou špatným příkladem (examplem), který dodávají. Tak jsem vytvořil pull request s opravou:
https://github.com/esp8266/Arduino/pull/5739

:-) hezky. Takze dalsi vec -> neupdateovat. Verim, ze toto nebude jedina zmena / chyba ve verzi 2.5.

jak jsem psal výše, jsou tak stovky klíčových oprav, takže naopak zvesela updatovat :-) To SSL předělali úplně zásadně, přešli z jedné knihovny na druhou, mohlo by to být teď lepší - jen co si lidi předělají programy na novou syntaxi HTTPClient atd.ESP32 Cam


Jsem jednoduchý člověk: přečtu článek na Hackaday, jasně vidím, že to nepotřebuji, ale stejně jdu na Banggood a koupím si to taky - za 170 korun jaksi nejde odolat. Omlouvám si to pro sebe slovy "co kdybych jednou... naprogramoval rozpoznávání objektů" či "pro strýčka příhodu... vlastní bezpečnostní kamera"
#shopping

Moc se mi to líbí, ve středu se vracím do Prahy, tak budu objednávat, sice si s tím nyní hrát nebudu, ale co kdy by... :)

Tak změna, nevydržel jsem a právě jsem objednal....

Mimochodem, všiml jsem si že mají i TS100 lehce pod 1000kč...Jak na výrobu plošných desek u Seeed Studia


Napsal jsem polopatický návod pro výrobu plošných spojů: Věřím, že to vypadá lépe, než kdybych se zase jen chlubil tím, jaké krásné desky jsem navrhl :-)
PCB

Krásné desky si navrhl 👍. Ne tak popisný návod mám u časomíry pro objednávku na tebou doporučeného výrobce JLCPCB. Objednávka mi zatím dorazila vždy za 14 dnů. S panelizací a se zaměřením velikosti desky taky nebyl problém. Vrtání, lakování, vše OK.

https://www.fstimer.cz/wiki/doku.php?id=objednavka_pcb_s_prokovy#pruvodce_objednavkou_plosnych_spoju