Skip to main content


 

TTN node


Postavil jsem TTN node s Blue Pill STM32 + RFM95 a to podle následujícího návodu. Nyní eviduji konečně traffic na GW a v aplikaci.

https://github.com/Edzelf/LoRa/tree/master/STM32_LoRa
https://github.com/matthijskooijman/arduino-lmic

Image/Photo

Image/Photo

Image/Photo

@Elektrotechnika a Bastleni
@Elektrotechnika a Bastleni Blue Pill LoRaWAN RFM95 STM32 TTN
jen se zeptám, jestli je Blue Pill/STM32 v něčem zásadní, nebo jestli tam klidně mohlo být i třeba Arduino Uno. Vůbec tomu nerozumím, možná se do Arduina nevejde potřebný kód? Nebo proč jsi použil Blue Pill?

Vyzkoušel jsem kompilaci Arduino LMIC knihovny s OTTA example na Arduino Pro mini a v pohodě. Na Blue Pill zbude více místa, takže je to asi jedno.

Sketch uses 19712 bytes (64%) of program storage space. Maximum is 30720 bytes.
Global variables use 877 bytes (42%) of dynamic memory, leaving 1171 bytes for local variables. Maximum is 2048 bytes.

Mám v plánu vyzkoušet více modulů a mikropočítačů, teď mám objednaný RHF76-052, kde už je kompletní LoRaWAN stack a posílají se jen AT příkazy. Vyjde v porovnání s RFM95 cenově skoro stejně.

Už jsem se lekl, že bych tak dobrý návod neměl na stránkách... naštěstí mám :D
https://chiptron.cz/news.php?readmore=706

mě hlavně zajímá, jestli je STM32 něco jako "minimální nutný MCU", nebo jestli je jen v něčem výhodnější než klasické Arduino. Osobně mám doma několik těch STM a pořád pro ně nemám využití, tak... ;-) 

RAK831 LoRAWAN Gateway připojena do TTN


GW připojena do sítě The Things Network. První v Mladé Boleslavi. Věřím, že se tu komunita brzy rozroste.

Image/Photo

Ještě musím zbastlit nějakou tu IOT věcičku, aby byl nějaký provoz. Na RFM95 ještě čekám i s anténkami. K tomu Arduino Pro Mini nebo STM32F103 (Bluepill, Maple mini) a LMIC knihovnu.

https://github.com/matthijskooijman/arduino-lmic.

@Elektrotechnika a Bastleni
@Elektrotechnika a Bastleni LoRaWAN RAK831 TTN

Jinak co se týká dosahu, tak pak můžeš zalogovat do TTNMapperu (https://ttnmapper.org/). Stačí Jen Lora Node, který periodicky bude posílat zprávy a na mobil si stáhnout TTNMapper appku.

Díky za tip, mám tu něco na stole rozestavěné. Je to RF96, ale snad by to s ním mohlo taky chodit.

Doporucuju RHF76-52 - ma v sobe STMko s kompletnim stackem pro loru a podporou AT prikazu, takze ho muze ovladat i slabe MCU... Kdyz sem zkousel RF96 tak byl problem tu lmic knihovnu vmestnat do pameti 

RAK831 LoRAWAN Gateway


Potom co jsem si nedávno pořídil jednokanálovou LoRaWAN Gateway LoRaGo DOCK, zatoužil jsem po plnohodnotné gateway a dnes mi dorazila RAK831. Neodolal jsem a rozebral jsem ji, i když jsem věděl, co mě uvnitř čeká.

Jakmile se mi naklonuje karta mohu začít s vytvořením komunity Mladá Boleslav v The Things Network a připojit bránu. Prozatím bude indoor, na jaře ji umístím ven. @Elektrotechnika a Bastleni a Bastleni
@Elektrotechnika a Bastleni LoRaWAN RAK831 TTN

Co vlastně @Miroslav Prýmek a jeho GW? Máš nějaké další poznatky?

@Kamil Zmeškal RAK831 jsem po zprovoznění vrátil, teď běží ve Valašském Meziříčí. Teda jak koukám, aktuálně neběží, musím kolegům napsat, ať ji restartují :)
Doma mám teď jednokanálovou, používal jsem ke spokojenosti k přenosu dat z hydroponického záhonku. Měl jsem ale teď dost jiné práce, takže jsem se tomu dál nevěnoval. Teď mi ale zas přistál na stole nový HW - zbrusu nová gateway od Microchipu, tak jsem zvědavej, jaká bude.

@mprymek Mírně off-topic dotaz - budeš zde pod svým účtem a ještě i u sebe na Pleromě, nebo jen na jednom místě?
This entry was edited (1 week ago)

Spíš jenom tady, pokud tady nebude nějakej zásadní technickej problém.