Skip to main content


 

PuTTY 0.71 - oprava osmi zranitelností


#PuTTy - univerzální klient protokolů od Telnet přes sériovou linku až po SSH, které právě možná používáte pro ovládání vašeho #RaspberryPi, #OrangePi nebo jiného jednodeskového počítače se dočkal aktualizace na verzi 0.71, která opravuje osm zranitelností.
https://chiptron.cz/news.php?readmore=841 

#ESP32 / #ESP8266 #MicroPython: HTTP GET požadavek


Další přeložený článek ze stránky dfrobot.com
Cílem tohoto návodu je vysvětlit jak vykonat http požadavek pomocí MicroPythonu použitím knihovny urequests. Program byl testován jak na ESP32, tak ESP8266. 

Mini Maker Faire v Plzni


Mini Maker Faire v Plzni.
27. - 28. dubna 2019 v kreativním prostoru DEPO2015
Stále můžete přihlásit.
https://pilsen.makerfaire.com/ 

ESP32 a Beetle BLE: Chytrá zásuvka


To, co vidíte, je chytrá zásuvka ovládaná pomocí ESP32 a Beetle BLE. Pro klasické Arduino není bohužel příliš mnoho knihoven na ovládání WiFi a Bluetooth. Zkusíme to ale nějak vytvořit.

https://chiptron.cz/articles.php?article_id=224 

Pi den a doprava zdarma


Dnes je den Pi a tak má http://rpishop.cz/ dopravu zdarma při nákupu nad 314 Kč nebo 15 Eur. 

[recenze] Zakázkový 3D tisk u RV electronic


RV-electronic nabízí zakázkový 3D tisk na nejnovějších tiskárnách Prusa MK3S s materiály prusament #PLA a #PETG.
Fotografie výrobku najdete uvnitř článku

#3dtisk #prusa #prusament Image/Photo 

#RockPi 4B - test rychlosti (2.4GHz, 5GHz, ethernet) a benchmark sysbench


Jak si vede v porovnání s #RaspberryPi 3B plus v benchmark testu a jaká je reálná rychlost spojení skrze WiFi (2.4 a 5 GHz) a Gigabit ethernet?
Najdete na 

Výroba PCB za super cenu


Do e-mailové schránky mi přiletěla asi padesátá nabídka na výrobu PCB. Většinou to mažu, protože se to pro bastlíře nehodí, ale tohle, tohle vypadá výborně!
https://www.boktech.cc/order
5 ks 100x100 - 1 USD
10 ks 100x100 - 2 USD
Zelená, modrá, bílá, černá masky bez příplatku
Platba přes paypal
Poštovné: 10 USD Registered Post, 20 USD DHL
Výroba: 2 - 4 dny 

Power Shield pro řízení výkonových součástek určený pro Arduino (Nano, Uno, Mega)


Do poštovní schránky mi přistál modul (shield) určený pro vývojové desky Arduino Nano, Uno i Mega.
Z tohoto pohledu se jedná o velmi univerzální modul, ale co dokáže?


#Arduino #ArduinoUno #PowerShield #ArduinoUno #ArduinoIDE 

Ladění programu na #ESP32 z visual studio code a použití #RaspberryPi jako #JTAG adaptéru


Daniel Skopalík sdílel návod, jak použít populární jednodeskový počítač RaspberryPi jako JTAG programátor například ESP32.

Návod najdete na

výborný návod, jen by mě zajímalo, jak breakpointy a krokování v praxi funguje, když ESP musí každých 20 ms obsluhovat WiFi, jinak se spojení rozpadne, případně zasáhne HW watchdog a celý procesor restartuje...

to je dobrá připomínka...

Zdravím, mohu se zeptat proč 20ms? Snažil jsem se to někde vyčíst ale nezdařilo se mi :/ díky...

tu hodnotu neznám přesně, možná to vydrží 80 nebo i 100 ms - pointa je, že na trasování programu člověk potřebuje několik sekund na přečtení proměnných, zamyšlení se atd. Tolik to určitě nevydrží.

Děkuju, tomu rozumím, a to pak přeruší watchdog, nebo odpadne spojení ze strany druhé (standard 802...?) či je tam jiný důvod toho přerušení? Díky moc. R

přiznám se bez mučení, že detaily neznám. Prostě jsem si před snad třemi/čtyřmi lety zapamatoval, že je nutno neustále, co nejčastěji, volat SDK funkce u ESP8266, které zařizují WiFi a další věci okolo, a od té doby jsem to neřešil, nezjišťoval, nezkoušel obejít. U ESP32 se říkávalo, že by jedno jádro mohlo být vyhrazené pro obsluhu WiFi a dalších systémových věcí, a druhé jádro by bylo aplikační - to by pak skutečně možná teoreticky šlo brejknout, akorát zas nevím, jak je na tom JTAG a dvojjádro, jestli jde zastavit jen jedno jádro a druhé běží, o tom fakt nevím nic. Navíc se to tak v praxi nepoužívá, jede se na SMP, kde zase když člověk nevolá systém, WiFi spadne a/nebo... show more
 

STMicroelectronics představilo svůj první mikroprocesor s Cortex-A7


STMicroelectronics představilo svůj vůbec první mikroprocesor (neplést s mikrokontrolérem), procesor řady STM32MP1 využívá mikroprocesor ARM® Cortex®-A7 32-bit RISC s taktem až 650 MHz kterému sekunduje mikrokontrolér ARM® Cortex®-M4 s taktem až 209 MHz. chiptron.cz/news.php?readmore=…
This entry was edited (1 month ago) 

Visuino - nová verze grafického programování pro Arduino


V posledním vydání podporuje ESP32 - vývojové desky od TTGO - TTGO-T4, TTGO-TS a TTGO-T8 ESP32. Přidal podporu Bluetooth Low Energy, podpora NTP.
Visuino jinak už nějakou dobu podporuje vývojové desky nejen Arduino, ale také Teensy, Femto IO, vývojové desky založené na ESP8266, micro:bit a spousta další desek. 

Jiří Praus a jeho bastlení


Pokud si pamatuju dobře, novinku o bastlíři, jednotlivci, jsem tu ještě nepsal. Ale Jiří Praus si to rozhodně za svoje bastlení zaslouží. A bastlení myslím jenom v tom nejlepším slova smyslu.
A proč zrovna Jiří? Protože bastlí originálním způsobem. 

Vybíráme pro RaspberryPi krabičku s LCD, UPS, SATA a mSATA rozšiřující deska


Na webu geekworm jsem našel spoustu zajímavých modulů (k prodeji i na aliexpress) k jednodeskovému počítači RaspberryPi. Moduly můžete použít i na jiné jednodeskové počítači.
Dnešní novinka představí UPS HAT s LiPol baterií, krabičku s vestavěným 3.5" LCD, rožiřující desku pro mSATA SSD disk a desku pro klasický 2.5" SATA HDD. 

Instalujte Windows 10 na RaspberryPi 3B (plus) s neoficiální aplikací WoA


Už nyní můžete oficiálně nainstalovat a používat Windows 10 IoT pro RaspberryPi 3B i 3B plus. Windows 10 IoT jsou upravené speciálně pro tento jednodeskový počítač. Nyní s neoficiální aplikací WoA Installer for Raspberry Pi 3 jste schopni nainstalovat plnou verzi Windows 10 ARM na váš jednodeskový počítač.
#raspberrypi #windows #windows10IoT #raspberrypi3

Zbývá jediná nezodpovězená otázka: propánakrále, proč?! 

Banana Pi M4 - jednodeskový počítač s RTD1395, eMMC a USB 2.0 Type C


Ve zkratce: 64 bit ARM Cortex A53, 1 GB RAM, PoE (jako RPI 3B plus), 10/100 Mbit ethernet, WiFi b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, 8 GB eMMC, 4x USB 2.0 a HDMI.
Zatím není v prodeji.
#bananapi #PoE #bananapiM4 #BPIM4
 

Sharplayers.cz a dotisk krabičky


Dotisk zbytku krabičky pro RaspberryPi a externí HDD (má chyba).
Díky sharplayers.cz 

Chiptron v novém kabátu i s RSS


Jsem nemocný... ale během mého umírání jsem přestěhoval chiptron.cz na jiný hosting (ebola.cz), změnil design stránek, vyřešil správné kódování a taky přidal RSS https://chiptron.cz/rss/

A ještě přišel dotisk krabičky ze sharplayers.cz.