Skip to main content

 

Krabička pro časomíru


Referenční 3D tisk krabičky časomíry pro požární sport https://www.fstimer.cz. Doba tisku 10h 40m, profil quality 0.15, chci to mít hezký :-).

@Elektrotechnika a Bastleni @3Dtisk


 

Kabelová spojka a krytka konektoru XT60


 
Jo to je pak čitější řešení jít rovnou z potřebného konektoru ( pokud se dá sehnat a za nějakou rozumnou cenu ).
Já bych tohle asi řešil tím že bych to napojit nejblíže konektoru / použil nový konektor ( to vypadá většinou nejlépe :) ). A asi to zalil nějakým epoxidem v případě potřeby.

Mimochodem jak je to s trvanlivostí 3D výtisků venku ( střídání teplot, vlhko, přímé slunce - UV záření ) ?
 

 

Časovač pro rozprašovač na rostliny v akváriu


O víkendu jsem dokončil rozprašovač na rostliny v akváriu pro kamaráda. Každou hodinu se spustí na 10 sekund. Tlačítkem je možné po dobu stisku manuálně spustit rozprašování. Signalizace 3 pípnutí každých 10 minut, pokud dojde voda z nádrže/kbelíku pro rozprašování. V případě, že dojde voda, nerozprašuje se a to ani manuálně. Kontrola stavu hladiny je realizována pomocí magnetického spínače a plováku v trubce s magnetem. Plovák je navržen v OpenSCADu a vytištěný na 3D tiskárně. Magnetů přesně tolik, aby plovák pěkně ploval a zároveň dobře spínal, což splňoval každý neodym, co jsem tu měl. Lepeno tradičně mamutem.

Image/Photo

Image/Photo

Image/Photo

@Elektrotechnika a Bastleni @3Dtisk

 

Kvůli tvrdohlavému Googlu a jeho snaze poslat (pro mne nenahraditelný) Google+ do křemíkového nebe, jsem po letech jsem vzkřísil # a převedl na něj skoro tisíc příspěvků ze Sbírek s tématy #, #, # (vč. # ) a další. Funguje i #. → www.tvit.cz

Mimochodem, zkouším i MeWe, jsem zvědav. Ale ponejvíce s koncem G+ budu zřejmě na Twitteru. ;) www.tvit.cz @3dtisk @elektrotechnika @3dtisk @elektrotechnika
This entry was edited (1 year ago)

 

DIY Watterproof Micro USB


This entry was edited (1 year ago)
 
Odkud máš TPU?
 
všechny Devil Design filamenty kupuju na gospos.cz, protože mi ho Heuréka nebo kdo našel jako nejlevnějšího.

 

3D tisk krabička


Můj první pokus o nakreslení krabičky ( a vlastně "komplexnějšího 3D objektu vůbec )
Tisknuto na UM3, materiál PC.

Bude potřeba ještě nějakých manuálních úprav ale jinak jsem s výsledkem vcelku spokojen.
Pro příště ale už vím že asi můžu slabší stěny, trošku ubrat ( nebo přidat ) kvůli smrštování materiálu.
https://photos.app.goo.gl/MKKyZ8zx5JJgAZ7B9

@Elektrotechnika a Bastleni
@3Dtisk
 
jak by asi vypadalo, kdybys něčím ta prohloubená písmena jakoby vyplnil - představuju si nějakou bílou jemnou pastu/barvu? :-)
 
Taky to padlo jako myšlenka v práci, ale vzhledem k tomu jak to s těmi písmenky dopadlo ( dost špatně :( ), tak jsem od toho rovněž upustil.

Dělal jsem takhle psí známku pro psisko rodičů. Z hliníku kolečko, vygravírovaný text ( to jsme ještě měli mechanickou gravírku, ten laser teď je na kov nepoužitelný ) a následně vyplněno modrou barvou.

 

!3Dtisk

Mám problém při tisku z CPE, tak bych chtěl poprosit o radu co s tím.

Jednotlivé vlákna někdy nechtějí držet dobře u sebe, takže se tisknutá věc hroutí / deformuje nebo jak bych to popsal. V podstatě ji nelze ani rozumně vytisknout.
 
FYI, přiznám se, že jsem si 3Dtisk fórum odhlásil, protože se mi nelíbí, jak se k tomu Petr Bláha zase postavil (propagace Kryalu). Nevím, co @Tom Vít , jestli tam je, možná ani není. Ten jediný bude umět poradit s CPE, vždycky ho doporučoval.
 

 

obrázek?


!3Dtisk co takhle změnit obrázek konkrétní tiskárny za nějaký obecný 3D výtisk?