Skip to main content


Node-RED - Notifikace oběda z menicka.cz


Už asi před rokem jsem někde viděl obrázek flow z NodeRED a děsně se mi to líbilo. Teď když na mě padla rýmička jsem se do toho pustil po hlavě a strašně se mi to líbí!

Přepsal jsem všechny automatizace z HomeAssistanta, protože ten yaml mi prostě nesedí a spoustu složitějších věcí jsem nedokázal nastavit (jako mít třeba dvě automatizace na ovládání stromečku? jedna pro turn_on v X hod a druhá pro turn_off v Y hod?)

Nakoukal jsem hodně videí od Steve Cope (https://www.youtube.com/channel/UCt12dTP8xvHM02Gc8HdGOcQ) doporučuji! hezky tam vysvětluje funkce jednotlivých uzlů na příkladech.

No a jak říká táta - "práci strojům", tak proč se každý den koukat na men... show more

pořád jsem tomu node-red nepřišel na chuť, ale tohle vypadá konečně jako něco, co má smysl (na rozdíl od blikání LEDkou podle naměřené teploty). Jen bych asi potřeboval vědět, jak to vyparsuješ a co je pushbullet. To najdu v těch výše zmiňovaných videích?

no když vezmu ten obrázek popořadě tak:
- Po-Pa@11:00 je Inject node, který lze spustit ručně tím šedým čtverečkem vlevo, a lze mu nastavit, že se má spouštět sám opakovaně, v 11h a checkboxy jednotlivych dni, čili Po až Pá
- pak je obyčejný GET http-request co stáhne html té stránky (kdyby měli web v utf8, tak by se zvolil jen utg8 string a mohl by se vynechat uzel charset, takhle je třeba to stáhnout jako binary buffer a v tom charset ho dekódovat jako win1250)
- charset slouží pro převod kódování jak bylo uvedeno výše
- no a pak přichází to zajímavější uzlem html (zde pojmenovaný div[class=menicka]) si vyzobu všechny divy s class menicka div[class=menick... show more
This entry was edited (1 year ago)

Díky. Snad jednoho krásného dne i já prozřu a naskočím na tuto technologii...

tak ono člověk na to musí mít palici a představivost pořád, ale je líp vidět co se děje a míň se píše :)

mně jde hlavně o spolehlivost. Co když Node-RED klekne, co když nebude dělat co má, co když se něco rozsype atd. Programem v javascriptu s klikacím rozhraním řídit důležité věci (domácí automatizaci) mi přijde pořád moc podivné.