Skip to main content

 

Smarwi teardown


V ramci testovani znova sdilim link na https://www.bobek.cz/blog/2017/smarwi-i/

Tento příspěvěk je pouze sdílen do fóra (protože bylo použito @ místo ! pri mention).

@Elektrotechnika a Bastleni
This entry was edited (1 year ago)
 
Mám v tom strašný chaos :-)
Jak jste to fórum vyrobili?
Divné je, že na něj má nějaké dva pohledy a v každém vidím něco jiného:
1) https://screenpresso.com/=m2c7g
2) https://screenpresso.com/=xKo7f
 
ani se raději na nic neptej. Je to křehké zboží... Budeme muset napsat návod, jak se v tom minovém poli pohybovat, aby člověk nedošel úhony.
 
Tohle je snad ještě syrovější jak Mirkova Pleroma...
 
Jako uprimne nevim, jestli proste nepouzit mewe (ale jako jasne, trha mi zily, ze je to closed-source) a nebo se zase nevratit k myslence https://www.discourse.org/ . Realizovat pomoci nej fortum, by bylo asi tak 10^12 lepsi, ale je to proste forum. Pokud by byla ambice mit ceske EEVBlog Forum (http://www.eevblog.com/forum/index.php) tak je to idealni.
 
mnoho možností => smrt komunity
 
No, pokud bys chtel delat forum, tak bych rekl, ze realna moznost je prave jedna. Cele je to kolem snahy mit i socialni sit.
 
Fakticky se má situace tak:
- Google+ končí, v dané komunitě je 4030 lidí
- vlastník komunity založil stejnou na MeWe a pozval tam všechny
- komunita na G+ ale žije aktivně dál
z toho mi plyne, že ne všichni na MeWe jsou ochotni přejít...
Když se teď snažím přesunout zbývající lidi na Friendicu, dává smysl nabídnout jim tady i komunity, na které byli zvyklí. Kdo bude chtít, rád je využije, kdo bude chtít na MeWe, tak už tam na něj čekají.
Já do MeWe nejdu, nenechám se zavřít do bubliny, je to výsměch smyslu toho, proč cokoliv publikuju.
This entry was edited (1 year ago)
 
Ale ja ti uplne rozumim - proto rikam, ze Mewe neni reseni (je to stejne reseni jako Google+). Jenom bych se zamyslel, jestli tohle je reseni. Jako nevim, kolik lidi z tech 4k realne je schopne/ochotne pouzit tuhletu silenou vec.
This entry was edited (1 year ago)
 
co je tak těžkého do zprávy dopsat navíc !Elektrotechnika a Bastleni ? To zvládne i můj 4letý syn.
 
Tezke to neni, jenom lidi musi byt dost dedikovani k tomu, aby prekonali quirky.
 
Jenže lidi to stejně nebudou dodržovat :-(
Mewe má tu výhodu, že funguje bez problémů. Ale chápu odpor proti tomu, že to není z venku vidět. Tohle je bohužel poměrně problematická šílenost (z hlediska funkčnost a bugů) :-(
Např. mi teď nefunguje editace komentářů od 2 úrovně. Jen mi zašedne obrazovka a nic se nestane.
Jdou nějak skrýt příspěvky z fóra z hlavního streamu, aby se tam nepletly a já si je procházel si je až v tom fóru (a zřejmě přes RSS)?
BTW, Pro lidi může být jednodušší se do fóra nejprve přepnout a psát příspěvek až tam, protože se tam rovnou vloží ono kouzelné klíčové slovo.
 
Podle reakcí dvou lidí v původním G+ elektro fóru jsem si založením tohoto fóra akorát naběhl, takže hodlám začít ignorovat všechny další stesky a komentáře k (ne)funkčnosti Friendicy. Je to open-source, je to zdarma, píšou to dobrovolníci ve svém volném čase a you get what you pay for. Psal jsem od začátku, že tohle vypadá jako nejlepší řešení pro mě a že kdo chce, může to zkusit taky, ať už tady, nebo na jiném serveru či v jiné síti federace. Anebo zůstat na G+ či odejít na MeWe. Každý svého štěstí strůjcem. Facebook je taky moc pěkný, a účet tam má miliarda lidí...
 
Například tento příspěvek, která A. Král vytvořil, nevidím ve fóru Elektrotechnika a Bastleni. Tam vidím jen jeden od Lukáš Kymla a 3 od Tebe. Systém jsem bohužel nepochopil.
Tento příspěvek vidím jen ve svém domovském streamu, to samé ty od Vejvy, přestoje jsou označeny pro fórum Elektrotechnika a Bastleni, tak je tam, když se do něj přepnu, nevidím: https://screenpresso.com/=jp9nf
Bohužel tohle evidentně není spolehlivé :-(
Jsem ale rád, že hledáš náhradu za G+.
This entry was edited (1 year ago)
 
 
Na to zobrazování fakt bacha. Když do elektrotechnika a bastlení jdu před odkaz "Fóra", který vidím vlevo dole, tak se dostanu zde, kde aktuálně vidím 1x Vejvy, 1x Lukáš, 3x Ty: screenpresso.com/=JW2gf (šipka zároveň ukazuje, jak jsem se tam dostal).
Když ale jdu "ručně" na adresu nerdica.net/profile/elektrotec… , tak vidím vše. Je to opravdu zrádné.

PS: Mé narážky na OpenSource jsou úplně stejné, jako Tvé narážky na ne-OpenSource Obrázek/fotka
This entry was edited (1 year ago)
 
Můj aktuální plán je počkat/přečkat na nasazení Friendica release 2019.01, která se už testuje jako release candidate a pak začít hlásit chyby do GitHub Issues, kde je jich v tuto chvíli otevřeno 445. Nechci tam přidávat další o věcech, které mohly být už mezitím opraveny, proto čekám na 2019.01.
 
Uvidíme, třeba se to zlepší. Ale jestli tohle už jede 5 let, jak jsem někde výše vyčetl, tak si upřímně moc iluzí nedělám, že by se to nějak najednou výrazně zlepšilo.
A bohužel si zase netroufám nějak přispívat.
PS: Ale musím uznat že je zde velmi komfortní RSS. Je na výběr sledovat domovský stream (i fóra), nové příspěvky i nové komentáře: https://screenpresso.com/=X39Vf
 
@Petr Stehlík Hele, neděláme něco blbě nebo není to vše problém jen tohoto serveru? Když se dívám na https://github.com/friendica/friendica tak tam vidím u některých souborů "7 years old". Pořád se mi nechce věřit, že by to bylo po takové době v tak tragickém stavu, jako by to někdo zbastlil před 2 měsíci. Obzvláště, když je to OpenSource a komunita to předpokládám nadšeně udržuje (a nemyslím to nijak rýpavě!). I stránky projektu nevypadají designově špatně https://friendi.ca/.
Na druhou stranu si zase neumím představit, jak by to mohl být problém jednoho serveru (i když problémy Pleromy u Mirka ...). Možná ta šíleně kravící cache a notifikace, ale ty ostatní bugy a nefunkčnosti na to zase nevypadají.
 
jak jsem ti psal jinde, část problémů může být způsobena tématem. Chvíli jsem používal "Vier", teď zkouším "Rio". Ale na ty chyby při vstupu do fóra jsem taky narazil, už včera s Tondou, když jsme ho zakládali.
 
Já mám Frio (předpokládám, že Rio je překlep, takové nevidím) a připadá mi nejméně problematické. Ale kdo ví, i u něj píšou " The theme is currently under construction, so it is far from finished"
 
BTW, není pravda, že MeWe je jako Google+. Google+ byl indexovaný vyhledávači a informace byly přístupné celému světu. MeWe je uzavřené - cokoliv tam napíšeš je jako když to hodíš do černé díry.
 
Vyrobili jsme ho tak, ze jsem zaregistrovali noveho uzivatele, jehoz typ jsme pak zmenili na "Public Forum". Ruzne pohledy taky muzou byt problem cache. Vypada to, ze na strane serveru se dost magicky cacheuje a nektere veci trvaji dyl nez se stanou. Teba widget rika, ze mam 7 kontaktu, ale ve sprave kontaktu uz mam 10.
 
Nechci žádné fórum. 100% propojení s místem, kde člověk neustále čte a píše (tj. zde na Friendice) je jediné logické. Nic jiného nechci. Webová fóra typu EEVBlog mě neuvěřitelně ničí, zásadně se jim vyhýbám.
 
ty si nedáš pokoj... Huš s tím odsud pryč, to si piš na svůj profil a nezviklávej komunitu dřív, než vůbec vznikla :-)

BTW, je to opět na stejných protokolech a federuje to se stejnými sítěmi. Jen je to nějak divně komunitně zaměřené, že jeden blog píše víc lidí naráz? E? Asi nic pro mě. Ale mám radost, že tyto protokoly, které byly mimochodem už i standardizovány, se používají k propojování dalších programů, serverů a sítí.
This entry was edited (1 year ago)
 
Jsem na tom stejně. Jednoznačně na sledování informací preferuji RSS a soc. sítě moc nemusím, pro ten
a) šílený bordel, kdy 20 lidí sdílí stejný článek (který jsem si už stejně přečetl z RSS)
b) nestrukturovanost, kdy tak lidé píší naprosté kraviny, ale bohužel občas mezi to zapletou i něco užitečného, ale nedá se to odfiltrovat
 
Tedy tady to jede.... :)