Skip to main content

 

Kodi na Orange Pi jede jak z praku!


HTPC (x)
This entry was edited (1 year ago)
 
Nevím, jak moc to DVB-T2 přehraje nebo ne, ale mám uHAT (DVB-T2) s RaspberryPi 3B plus a běží to "normálně".
 
HDMI-CEC nemůžu otestovat, protože si myslím, že mi něco kleklo v telce - na Raspberry Pi přestalo CEC fungovat samo od sebe asi před půl rokem. Zkoušel jsem včera měnit firmware v telce a resetovat do výchozích nastavení, půl dne drbání s tím a stejně CEC neseče. Nevím, co s tím.
 
Zrovna řeším podobný problém. Mám OrgPi PC i RPi 3, ale ani jedno - bohužel - neudýchá 4k bez problémů. A tak si říkám, že si k RPi 3 pořídím k DVB TV Hat a budu to mít jako TV stream mašinu do místní sítě. Ale na Kodi ve 4k bych potřeboval něco jiného. Ohlížím se po mini ITX s integrovanym CPU/GPU: ASROCK J4205-ITX. Je to pochopitelně dražší než cokoliv-Pi. Chtěl bych tim ale zabít ještě jednu mouchu - NASko. Je to dobrý nápad (Kodi + NAS v jednom)?
 
Podle mě NAS patří do sklepa (kvůli hluku) a Kodi za televizi (kvůli délce HDMI kabelu), čili kombinovat to nejde.
Ještě mi řekni, jaké 4k Orange Pi "neudýchá". Co vím, tak 4K 30p 8bit by mělo hrát OK. 10bit HDR bohužel na H3 nejde HW akcelerovat, na to je potřeba asi něco lepšího, ale nemám teď přehled, co přesně už stačí z těch levnějších ARMů.
 
Aha, ale zapomněl jsem odpovědět na otázku: mám Orange Pi PC plus.
 
když ne sklep, tak komora, WC nebo prostě někde daleko od místa, kde se člověk dívá na TV (a spí).
GUI může být pomalé, ale film se přehrává hardwarově, to nebude souviset. Teoreticky. Prakticky to musím ještě ověřit.
 
hádám, že nehádáš dobře: nový HW chvíli potrvá, než bude mít dobrou SW podporu. No uvidíme. Pro desktop vypadá N2 nadějně, i server by se z 4 GB RAM těšil. Do obýváku je to ale zbytečný kanón na vrabce, si myslím. Tam teď potřebujeme něco jako neslabší Orange Pi, které zvládá 4K s 10bit HDR. Což nevím, které je (nedíval jsem se, jestli H5 či H6 už umí 10bit HDR).
 
Dobrá cena, ale jaká je spotřeba? Aby to nebyl nějaký žrout :-)
 
někdo to musel koupit první. Ještě nějakou RAM úspornou do toho, asi stačí 4 GB, jestli se ještě prodávají...