Skip to main content

 

Seek Thermal Compact - první dojmy


 
Zrovna dneska v práci jsem si vzpoměl a chtěl někam napsat ať sem hodíš dojmy ( po dovezení domů samozřejmě - superpower asi :D ).
Umí ukládat metadata ( a je to v čem pak zpětně prohlédnout )? Myslím tím to že je uložena teplota pro každý pixel snímače a pak lze kdykoliv v PC "změřit" dané místo - když mě tam zajímá teplota .

Jen k některým bodům.

Ta barevná teplota aspoň u toho Fliru jde zamknout ale občas se tahle fičura hodí . Rozhodně ne pokud chceš porovnávat více snímků pro stejný objekt.

Jseš si vědom různé emisivity materiálů ( nepochybně ano ale ... ) ?
 
to není o emisivitě. Např. se dívám na podlahu, pomalu jdu, a jakmile se mi dostane do záběru lednička, změní se barva podlahy...
 
Jsou to dva body. ( já věděl že tam mám dát A.) B.) ) .

Emisivitu jsem mířil na ty hrozné mezery a neviditelné topení. V podstatě jsem to jen směřoval na to zda o ní víš.
Neboť ze začátku jsem s tím taky měli trochu problém a viděli něco jiného než jsme chtěli. Jen díky špatně nastavené emisivitě v kameře. Je pravda že to byl trochu extrémní případ neboť se jednalo o zkoumání a nasledné zateplování pece pro vypalování práškové barvy.
 
bral jsem emisivitu v potaz celou dobu. Např. při pozorování podlahy emisivita nehraje roli, neboť povrch podlahy je homogenní. Taktéž při pozorování rohu místností. Snad u těch plastových oken je to jinak, tam je to úzký plastový rám, který je jednak chladnější a druhak má jinou emisivitu, takže tam to něco dělá, ale ani nevím, jestli se ty vlivy "sčítají" či "odčítají". Co se týče hrůz u dveří, tak tam je dřevěný rám a dřevěné dveře, opět žádný problém s emisivitou nenastává. Takže asi tak.
Jo leda kdybys to myslel na to, že lidské tělo nemá 50 ℃? No tak to se musím podívat, kolik má emisivitu a zkusit to v té aplikaci najít.
 
Bylo to myšleno celkově.
Ideálně to vystihuje obrázek s hliníkovou kostkou na wiki ( vedle části " Emissivities of common surfaces" v cca 1/3 stránky)
https://en.wikipedia.org/wiki/Emissivity
 
počkej, jakože lidská ruka má na termokameře standardně 56 ℃? Takže se odečet teploty nedá na nic použít (protože víme, že ruka má tak 35 ℃ max)? Já to nechápu Obrázek/fotka
EDIT: aha, tak těch 56 na ruce je jen hloupý trik s tou stupnicí, ne teplota ruky asi.
BTW, emisivita holé lidské kůže bělocha je 0,97 (nebo 0,98 dle jiných pramenů).
This entry was edited (1 year ago)
 
Zkusím to zítra v práci.
Ale mířil jsem na tu zimu v mezerách. Ve smyslu že kamera počítá s nějakou emisivitou ( zadanou natvrdo nebo rucně vybranou ) a měřený povrch má úplně jinou = jiné údaje než by dle všeho měli být.
Je taky dost možné že melu úplné nesmysly protože to celé špatně chápu.
 
četl jsem další recenze a s hrůzou jsem zjistil, že u této staré verze Seek Thermal prý nejde emisivita zadat... Podle ohlasů na Google Play se zdá, že mizerný software zabije (či už zabil) obstojný hardware..
 
@Lukas Kymla tady vidíš, co ten soft umí ukládat. Je to jen tupý screenshot. Jak říkám, chce to SDK a vlastní soft ASAP, jinak je to dost na dvě věci...

New photo by Petr Stehlík
 
2x ano, ale nevím, jestli současně. Je tam mnoho režimů...
 
Napadlo mě něco podobného. Ale jen s konektory. A zalejt do epoxidu.
 
Tak zatím to mám zastrčené v mém aktuálním Huawei P10 Lite a tam je to směrováno správně. Nexus 5 holt zůstane zatím dál v šuplíku.
 
Tak vypadá to stějně jako z Fliru. Jen u těch za asistence jejich SW se dá "domeřovat" ta teplota jak jsem psal.
Jinak na fotkách je snímek ruky. Ty další jsou stopy koleček od jezdící židle a ty výraznější je od podrážky bot co jeli po koberci ( odpíchneš se na jezdící židli a necháš nohy na koberci )
A půjčil jsem si ji domů - kdyby jsi chtěl aspoň nějaké srovnání.
https://drive.google.com/open?id=16MO5BWUUio5T2YihJ_NOqaheQr-LLVx_
 
tak na první pohled to vypadá, že si budu muset koupit Flir. Ty máš E5 zřejmě. Podívám se do ceníků...
This entry was edited (1 year ago)
 
Tak to je důvod proč tam ta fotka je.
Škoda že bydlíš na druhém konci republiky, jinak bych klidně s kamerou zajel.
 
jednoho krásného dne bude naše malá republika protkaná sítí rychlých a bezpečných dálnic, a pak bude jednoduché přejet z jednoho konce na druhý za půl hodiny. Do té doby se holt budeme vídat hlavně tady, na internetu :-)
 
Ty něco piješ? Nebo nějaké nachlazení? :D
 
Moc hezký, asi před týdnem jsem ji objednal do práce. Tu nejdražší za 13000. Ale vybrali si ji sami a zatím prý ok. Nemají ji na měření teploty, ale spíš na koukání jak chladne výrobek, orientačně. A to bude asi lepší než bezdotykový teploměr co měli teď.