Skip to main content


 

Revolut?


Jak měl/má @Jan Kratochvíl problém s placením na AliExpressu kartou kvůli diakritice ve jménu a @Antonin Kral mu doporučil Revolut předplacenou/přednabíjecí platební kartu, tak jsem si ji nezávisle už dřív taky pořídil a dnes v noci natočil unboxing video té karty: ... show more

:-) pobavilo, hezky baleni. Jinak jeden z dotazu Ali supportu bylo, jestli pouzivam virtualni platebni kartu. Pokud ano, tak ze je ten problem zpusoben tim. Ale ja uz jim neverim ani slovo, protoze zjevne nasadili neco jinak a neprochazi diakritika.

Na všech mých českých kartách mám dlouhé Í. Při zadávání karty do e-shopu žádají o přesné opsání jména, tak to člověk v obavách z punishmentu raději opíše i s dlouhým Í. Pak uplyne pět let, Alibaba převede DB z Win1250 do UTF-8 a naráz je problém.
Revolut to řeší - jednoduše tak, že dlouhé Í nedovolí zadat už ani při vytváření účtu, tím méně je dlouhé Í na kartě. Tím pádem Číňan nemá co zkazit... :-)

Pokud to Číňan nezkazí tím, že zatrhne virtuální karty nebo Revolut 😁
BTW, jak jsem pochopil, tak Revolut lze ovládat pouze z mobilu a je s ním svázaná přes číslo? Oboje přímo nesnáším - nepohodlné drbání se s 5" display oproti mém 2x 32" 4K je terorizování uživatele. Nemá to rozhraní na webu pro PC, takže smůla, nic pro mě.
This entry was edited (9 months ago)

Já při prvním zadávání jména z karty přemýšlel zda psát diakritiku na zahraničním webu a nakonec jsem se rozhodl ji nepsat. Navzdory rozkazům zhora o zadávání přesných údajů a ono vida, správný krok. :D

AirBank má NFC platby už skoro rok.

Doporucuju rozebrat. Je to hrozne pekny mechanismus postaveny na jednom pasku folie :) (A samozrejme zjistit, ze je patentovany. A taky, ze firma, ktera to dela, dela dalsi hromadu dalsi podobnych obalu.)

Jinak ta moje pointa byla v techto funkcich:
- virtualni karta (pripadne disposable) - neni treba na nic cekat, protoze si ji clovek proste vyrobi v aplikaci. A taky ji muze smazat, kdyz ji pouzije nekde, odkud se zacne sirit do internetu
- vsechny karty se daji zamykat (freeze card), coz je featura, kterou jsem hojne pouzival v eBance, dokud ji nezrusili
- vyborne forexove kurzy (prevody men)

S virtualni kartou neni treba na nic cekat... A hlavne se jich da pro cinana generovat jak na bezicim pase.

Nevím, jaký je v tom rozdíl oproti GPay, ale osobně jsem AirBank NFC ani neaktivoval a místo toho jsem zašel do mBank pro kreditku. Spokojenost...

Rozdíl je v tom když platíš.
GPay - do 500kc stačí rozsvícený display ( to snad i AirBank)
Nad 500 - GPay odemknes mobil, zaplatíš a jdeš. AirBank - odemknes, přiložiš k terminálu, na mobilu vyťukáš přihlášení/potvrzení pro AirBank appku, znovu přiložíš k terminálu, konečně zaplaceno tak odchazíš.

O mBank jsem přemýšlel taky ale druhej účet je zbytečný pro mě ( byť zadarmo ). A přecházet jinam se mi nechce neboť jinak jsem u Air zcela spokojen . Díky onomu spojení s Monetou se snad vyřeší i tohle.