Skip to main content


 

Dlouhá video fronta, ale zkušenosti s 3D tiskem jsou venku!


V posledních dnech mi přišlo poštou několik vysněných kousků hardware: ESP32 s ethernet rozhraním od Olimexu (jojo, Čína už mi nestačí, teď už kupuju i v Bulharsku!), Orange Pi Zero LTS, a dokonce i ESP32 s VGA a PS/2 konektory! O všem hodlám natočit moc pěkná videa, kde všechno představím, ukážu, popíšu a tak dál.

To by všechno bylo moc super, kdyby mi tvorba videí šla aspoň trošku rychleji, než mi ve skutečnosti jde. Například toto zbrusu nové video o 3D tisku jsem plánoval skoro rok, chystal asi týden, půl dne točil a asi 8 hodin stříhal a chystal k publikování. Konečně je ale venku:

https://youtu.be/PXKAGWCdegQ

Dále ve frontě na... show more

Skvělé video. Diky. Jak tak nad tím uvažuji, možná bych si tiskárnu časem pořídil, ale chtěl bych ji umístit do tzv. garáže - takového plechového kontejneru, který mám na kola a jiné nářadí. Chtěl bych se zeptat, jaká je spotřeba (odběr elektřiny) při běžném tisku. Jedná se o to, že v kontejneru nemám 230V a řešil bych to nějakou (auto)baterií. Je to reálné?

Tiskárna má tři hlavní spotřebiče proudu: 1) krokové motory, 2) topení trysky, 3) ohřev podložky. Ohřev podložky je asi největší žrout - 240 W. Čistě teoreticky by šlo tisknout z PLA, kterýžto prý nepotřebuje ohřátou podložku, a pak snad z nějaké fakt silné baterie by to možná... no ale spíš o tom takto vůbec neuvažuj. Tiskárna může být klidně doma v obýváku - existují pro ni pěkné "domečky" vyrobené podomácku z IKEA stolečku. Chceš to najít, nebo to někde na www.prusaprinter.org najdeš sám?
This entry was edited (2 weeks ago)

Díky za info. Chtěl jsem to právě někam "zašít", aby to nebylo stále na očích. Nemáme totiž žádnou pracovnu / komoru / sklep. Fajn tip - "domeček" - najdu si ho sám.

Super video, děkuji 👍👍