Skip to main content

 

Superpowers MEGA2560


This entry was edited (1 year ago)
 
Hmm, tvé schopnosti bych potřeboval v práci. Tam se dost často rozčiluju, že věci nejdou a nejdou. Můžu psát skoro kam chci ... a nic to na věci nezmění. Bohužel.
 
Hmm, už nějakou dobu mám taky na Ali v seznamu dost podobný modul. Kdyby nahodou, aby s se nezapomělo ( takže o kus vyšší cena ).
Stejně by mě zajímalo jak to s těma Atmelama čínan dělá že má takovýhle cenovky, vzhledem k ceně originálního čipu.
https://www.aliexpress.com/item/Mega-2560-PROMINI-5V-ATmega2560-16AU-with-male-pinheaders-Compatible-for-Arduino-Mega-2560/32802310906.html

Mimochodem mám tam pro strejčka příhodu i atmega328 v hranatém formátu
https://www.aliexpress.com/item/Atmega328-Board-5V-14-Pins-Pincompatible-For-Arduino-Pro-Mini-New/32725131063.html
 
Já dlouhodobě preferuji desky od RobotDyn, nám s nimi poměrně dobré zkušenosti s kvalitou. Jsou sice dražší, ale proti běžné Číně je to jiná kvalita. Dobré pájení.
robotdyn.com/. Jsou i na Aliexpress robotdyn.aliexpress.com/store/… robotdyn.aliexpress.com/store/…, kde je o něco menší poštovné.

Edit: Teď se dívám, že @lukas přímo na ni dával odkaz
This entry was edited (1 year ago)
 
Verze od RobotDyn nemá USB a je o 50 % dražší než to, co jsem našel. Tím nezpochybňuji možnou vyšší kvalitu výrobků RobotDyn, jen upozorňuji, že někdo se dokázal později nejen inspirovat, ale ještě navíc i katovat kosty až na těch $5.95 a přitom tam ještě přidat CH340G, 12MHz krystal, 3,3V stabilizátor, mikroUSB a kdo ví co ještě. Z toho mi plyne, že ten ATMEGA procesor musí být ze dna potopené lodi...
This entry was edited (1 year ago)
 
Ale nijak je samozřejmě netlačím a neprosazuji, jen je osobně preferuji, pokud to jde.
PS: Ten bug s nefunkčností podruhé editovat komentář mě točí 😠
 
Od vánoc mi tu tahle destička leží společně s RXB6 (ASK 433 MHz superhet receiver). V plánu je do ní nahrát close source kód RFLink Gateway na příjem všech možných čidel meteostanic, který jsem viděl ve videu Andrease Spiese: https://www.youtube.com/watch?v=oYfbEyzT-Gs
 
Já byl zprvu s STM32 nadšen a chtěl je používat místo Arduino (pomocí Wiring, ne přes jejich nástroje, HAL atd). Vypadalo to zprvu dobře, ale stávalo se, že např. za pár hodin přestala chodit přestala ethernet komunikace atd. Předpokládám, že to byl asi jen problém knihoven resp. nekvalitě Wiring "wrapperu" pro STM, či jako bych to nazval a při používání jejich nativních nástrojů by to problémy nedělalo. Ale to už je zase úplně jiný level a Arduino mám rád právě pro jednoduchost.
 
to zní, jako bys mi právě ušetřil 2 měsíce neplacené dovolené...
 
Já bych to tak černě neviděl. Určitě to jsou skvělé CPU a desky, jen to nabastlení na Wiring podle mě není úplně dotaženo. Pokud bys používal ty jejich nativní nástroje, tak věřím, že by to bylo OK. Ale do toho se mi už nechce.
PS: Zrovna dnes @chiptron zveřejnil pro STM jedno video: https://www.youtube.com/watch?v=AYICE0gU-Sg a má toho spoustu na webu: https://chiptron.cz/articles.php?article_id=75
 
jednou se k tomu vrátím. Pořád pídím po MCU s ETH, a tohle je jedna z možností.
 
No tak použij převodník logických úrovní i s regulátorem napětí pro ten BMP085. Anebo provozuj tu MEGA desku na 3,6 V.