Skip to main content


 

DS18B20 "z USA"


Mnozí víte, že jsem na začátku roku 19 "objevil" a zdokumentoval některé neduhy falešných a špatně funkčních čínských klonů DS18B20. Z Číny jsem je přestal nakupovat, ale čas od času v zoufalství ještě zkouším kupovat tato čidla na metrovém kabelu v rádoby vodotěsném provedení někde v Česku. Před třemi měsíci jsem pohořel v e-shopu santy.cz, kde jsem pak měl trošku problémy s uznáním reklamace, neboť mi tvrdili takové ty obvyklé řeči "zatím si nikdo nestěžoval" a "namátkově to testujeme a jsou v pořádku". Nakonec jsem je ale přesvědčil, takže dneska díky mně mají v e-shopu tlustý červený nápis NEPODPORUJÍ PARASITE POWER (což je samozřejmě jen j... show more
This entry was edited (3 months ago)

no a na Neven.cz jsem docela vsázel :-(:-D Budu ho muset pokárat. Testni ještě od https://www.arduino-project.cz/home/253-teplotni-cidlo-k-termostatum-ds18b20.html
ať ho můžu škrtnout :-D jinak má slušné ceny;-)

Neven klidně pokárej, ale nebudu testovat čidla za 40 Kč, to je naprostý nesmysl, takových mám doma asi dvěstě - všechny nefunkční.
This entry was edited (3 months ago)

Petře..ješte napiš zda byl (je) u Neven.cz nějaký problém s reklamací.

Pána z neven.cz se mi nakonec (asi 6 mailů) povedlo přesvědčit tak dobře, že mi vrátil peníze aniž bych musel posílat zpět to vadné/falešné čidlo. I když se původně durdil, že je to jen výjimečně vadné a že 97 % čínských čidel je OK.

Zajímavá byla diskuse, kdy jsem se ho snažil přesvědčit, ať do těch čidel nechá Číňana montovat originální Dallasy z TME.eu, kde stojí pár korun. On mi na to citoval ceny amerických firem, kde originální Dallas stojí 2-3x víc než v TME. Tohle je docela záhada - jako by TME mělo taky nějaká neofic. čidla? Nebo aspoň nějaká podezřele levná (stejně tak GME a Official). Ovšem ta z TME i z Officialu jsem testoval a vypadají OK, tak nechápu ten cenový rozd... show more

to je asi důkaz původu.

čidla za 40Kč ....no ono zaleží zda to není nějaká jiná šarže. Já si myslím,že u těch zapouzdřených z číny nikdy nenarazíš na originál a ani je nemá cenu testovat.

aha... Požádal jsem Číňany, aby zaznamenali toto video speciálně pro pana Stehlíka: https://www.youtube.com/watch?v=dd-inzT05zA&feature=youtu.be  :-)

psal jsem panu Pisachevovi z neven.cz opakovaně a trpělivě, že:
1) jeho "kabely z USA" jsou v pořádku
2) jeho "neoriginální DS18B20" jsou falešné nefunkční šunty
3) že bych byl rád, kdyby jeho čínský partner koupil DS18B20 z TME nebo z Officialu, kde stojí 1/3 Mouser ceny, a zapouzdřil je - tím by dosáhl nižší ceny u kabelů s originálními čipy.

Je na tom něco k nepochopení? Přesto mi pan Pisachev neustále tvrdí, že originální DS mají z USA (což nijak nerozporuju) a že čínské klony jsou z 97 % funkční (což není pravda, a sám by to zjistil, kdyby ty kabely uměl otestovat a dal si s tím tu práci).

Jak do tohoto zapadá video o rozbalení zásilky od Mousera vůbec netuším. Jak jsem psal výše i jemu 4x, ch... show more

Budes si muset zalozit vlastni shop "Petovy stopro otestovane vecicky (TM)"

Já to chapu,Petře;-) Dále to nemá cenu řešit...K pořádné domluvě s panem Pisachevem brání asi jazyková bariéra ;-) Ale jinak jeho e-shop funguje na 1+ (rychlost,ochota a sem tam i cena)

kurnik...u klienta "DICA" (pro systém android) nevidím dlouhý text co jsem zrovna napsal a tak se budu muset přihlašovat přes web https://nerdica.net/ a nebo otestovat něco jiného.

mně k nákupu na neven.cz přesvěčila tato slova na jejich webu: "Neprodáváme šmejd, prodáváme výrobky, které jsme osobně vyzkoušeli a u kterých jsme si jisti, že splní svůj účel a uspokojí zákazníky."

Bohužel nebyla pravdivá, klony DS18B20 jsou příliš děsivé.

http://www.neven.cz/kvalita-a-ceny/