Skip to main content

Hm, ale tento příspěvek zase nevidím ve fóru 3DTisk: https://nerdica.net/profile/3dtisk

To je jednoduché - protože to tam Tomulínek neposlal.

@kamilzm prosím zdokumentuj mi postup k reprodukování nějaké chyby, ale skutečné, ne, že budeš hledat bubáky všude :) Uděláme jim na GitHubu takové Issue, že se z toho nevzpamatují.
Jo a ještě mě napadlo, že část UI chyb mohou způsobovat ta témata/vzhledy. Autor tématu "Rio" upozorňoval, že je to uvnitř děsivý hack s PHP a JS... Takže by to chtělo, až zdokumentuješ nějakou chybu, ji zkusit i v jiném vzhledu - i když to už "za tebe" udělám já.
This entry was edited (1 year ago)

Problém je v tom, že mnohdy nevím, co je:
- chyba
- feature
- mé nepochopení
Je třeba to, že když kliknu na odkaz na fórum screenpresso.com/=e1zsc , tak se mi nezobrazí jeho celý obsah obsah? Nebo je to jen mé nepochopení?
Dostat se na obsah fóra je mírně šílené, buď musím mít přímo bookmark, nebo to udělat na 2x, poprvé kliknout na fórum, pak na vlastníka profilu a teprve uvidím vše screenpresso.com/=fd6Bb
Nebo nemožnost editace příspěvků, které jsou vložené přímo do fóra (tzn. jsou v něm přímo vytvořené)? Je to bug nebo záměr?
To je fakt těžké Image/photo
Prvn... show more
This entry was edited (1 year ago)

tak já začnu tím, že nahlásím chybu při klikání vlevo na stránce fóra, a uvidíme. Co se týče editování příspěvků ve fóru, tak to si musím zkusit a přesně si všimnout, kdy to zablbne.

@Kamil Zmeškal zkoušel jsem si teď zopakovat ten vstup do fóra přes odkaz vlevo dole a vidím už všechen obsah, ne polovičatý. Zkus to prosímtě taky znovu. Že by nás zase doběhl nějaký caching?

@Kamil Zmeškal Já tomu tady také zjevně nerozumím. ;) A je to tedy strašný UI maglajz, ať vezmu šablonu z nabídky, kterou chci.

Hlavní informace je, že když si píšeš status, tak do něj kamkoliv můžeš napsat zavináč a za něj název skupiny, a pak to tvůj příspěvek nechá u tebe "na zdi", a zároveň ho to hodí i do "skupiny". Pokud v textu dáš vykřičník a název skupiny, tak ho to hodí POUZE do té skupiny, u tebe pak vůbec není.
No a otázka je, co se skupinou 3dtisk, když tam její zakladatel dal provokativně fotku své vlastní tiskárny. To zas vypadá na nějakou skrytou komerci, to nevím, jestli budou lidé ochotni podporovat.

Jo, to je.
Ke vkládání příspěvků do fóra - co jsem pochopil, tak když vkládáš příspěvek do fóra, tak pokud to uděláš ze svého streamu, tak musíš přidat vykřičník a název (bacha, ze svého streamu to zřejmě děláš, i když předtím klikneš jen na název fóra vlevo, viz můj příspěvek výše).
Pokud ale příspěvek vložíš, když máš fórum otevřeno tím složitějším způsobem (opět viz výše), tak se vloží přímo tam.
Poznávací znamení, jak to poznat - při vkládání ze svého streamu vidíš záložku "Permision", při vkládání z fóra vidět nejde:... show more

@Petr Stehlík A když přidám odkaz na fórum přes @ dodatečně, už se tam zřejmě nezobrazí, koukám. (Nebo je nějaké zpoždění.)

čemu říkáš "dodatečně"? Jako editovat už jednou vydaný příspěvek? To by mě nepřekvapilo, kdyby to takto nefungovalo. Asi bych to ani nepovažoval za chybu. V Google+ je to tuším taky tak, že dodatečná editace už nic nezachrání.
This entry was edited (1 year ago)

to porovnáváš hrušky s jabky. Tady nejsou žádné sbírky, 3dtisk je druhá nezávislá "osoba". Na G+ to funguje naprosto stejně jako tady. Když napíšu příspěvek do komunity "Bastlení", je jen v ní. Nejde dodatečně přehodit jinam. A když ho zedituji a dodatečně tě v něm zmíním, tak se nic nestane, nedostaneš o tom ani zprávu. Fakt je to stejné.
Trochu se obávám, že ta apriori zaujatost proti Friendice vytváří víc starostí, než její vlastní chyby.