Skip to main content


 

DS18B20 "z USA"


Mnozí víte, že jsem na začátku roku 19 "objevil" a zdokumentoval některé neduhy falešných a špatně funkčních čínských klonů DS18B20. Z Číny jsem je přestal nakupovat, ale čas od času v zoufalství ještě zkouším kupovat tato čidla na metrovém kabelu v rádoby vodotěsném provedení někde v Česku. Před třemi měsíci jsem pohořel v e-shopu santy.cz, kde jsem pak měl trošku problémy s uznáním reklamace, neboť mi tvrdili takové ty obvyklé řeči "zatím si nikdo nestěžoval" a "namátkově to testujeme a jsou v pořádku". Nakonec jsem je ale přesvědčil, takže dneska díky mně mají v e-shopu tlustý červený nápis NEPODPORUJÍ PARASITE POWER (což je samozřejmě jen j... show more
This entry was edited (4 months ago)

no a na Neven.cz jsem docela vsázel :-(:-D Budu ho muset pokárat. Testni ještě od https://www.arduino-project.cz/home/253-teplotni-cidlo-k-termostatum-ds18b20.html
ať ho můžu škrtnout :-D jinak má slušné ceny;-)

Neven klidně pokárej, ale nebudu testovat čidla za 40 Kč, to je naprostý nesmysl, takových mám doma asi dvěstě - všechny nefunkční.
This entry was edited (4 months ago)

Petře..ješte napiš zda byl (je) u Neven.cz nějaký problém s reklamací.

Pána z neven.cz se mi nakonec (asi 6 mailů) povedlo přesvědčit tak dobře, že mi vrátil peníze aniž bych musel posílat zpět to vadné/falešné čidlo. I když se původně durdil, že je to jen výjimečně vadné a že 97 % čínských čidel je OK.

Zajímavá byla diskuse, kdy jsem se ho snažil přesvědčit, ať do těch čidel nechá Číňana montovat originální Dallasy z TME.eu, kde stojí pár korun. On mi na to citoval ceny amerických firem, kde originální Dallas stojí 2-3x víc než v TME. Tohle je docela záhada - jako by TME mělo taky nějaká neofic. čidla? Nebo aspoň nějaká podezřele levná (stejně tak GME a Official). Ovšem ta z TME i z Officialu jsem testoval a vypadají OK, tak nechápu ten cenový rozd... show more

Já občas TME taky podezřívám ale nikdy nic neprokázáno.
Zas občas narazím na komponenty které má Farnell / Mouser levnější.

Takže si myslím že buď mají lepší smlouvu nebo to dotují a vyberou si to jinde.

mimochodem, dnes jsem jim psal stran toho DS18B20 ve vodotěsném provedení a odpověděli mi:
"všechny produkty z naší nabídky pocházejí přímo od výrobců a nebo oficiální distribuce."

No na Ampéru taky nic jiného neříkají. Dokonce se tam s námi bavil i nějaký ředitel či co byl. Hodně optimista, jak se snaží dostat do světa a podobně. I na webu se jim objevují zprávičky o navázání spolupráce s poměrně známými značkami.

Ale mám od nich jeden kapesní ( fakt mrňavej ) multimetr a to je prostě čistokrevná čína. Včetně vnitřního provedení, kde jsem si musel udělat opravu po čase aby správně fungoval :D .
Jinak si nemám na co stěžovat.

to je asi důkaz původu.

čidla za 40Kč ....no ono zaleží zda to není nějaká jiná šarže. Já si myslím,že u těch zapouzdřených z číny nikdy nenarazíš na originál a ani je nemá cenu testovat.

aha... Požádal jsem Číňany, aby zaznamenali toto video speciálně pro pana Stehlíka: https://www.youtube.com/watch?v=dd-inzT05zA&feature=youtu.be  :-)

psal jsem panu Pisachevovi z neven.cz opakovaně a trpělivě, že:
1) jeho "kabely z USA" jsou v pořádku
2) jeho "neoriginální DS18B20" jsou falešné nefunkční šunty
3) že bych byl rád, kdyby jeho čínský partner koupil DS18B20 z TME nebo z Officialu, kde stojí 1/3 Mouser ceny, a zapouzdřil je - tím by dosáhl nižší ceny u kabelů s originálními čipy.

Je na tom něco k nepochopení? Přesto mi pan Pisachev neustále tvrdí, že originální DS mají z USA (což nijak nerozporuju) a že čínské klony jsou z 97 % funkční (což není pravda, a sám by to zjistil, kdyby ty kabely uměl otestovat a dal si s tím tu práci).

Jak do tohoto zapadá video o rozbalení zásilky od Mousera vůbec netuším. Jak jsem psal výše i jemu 4x, ch... show more

Budes si muset zalozit vlastni shop "Petovy stopro otestovane vecicky (TM)"

Já to chapu,Petře;-) Dále to nemá cenu řešit...K pořádné domluvě s panem Pisachevem brání asi jazyková bariéra ;-) Ale jinak jeho e-shop funguje na 1+ (rychlost,ochota a sem tam i cena)

kurnik...u klienta "DICA" (pro systém android) nevidím dlouhý text co jsem zrovna napsal a tak se budu muset přihlašovat přes web https://nerdica.net/ a nebo otestovat něco jiného.

mně k nákupu na neven.cz přesvěčila tato slova na jejich webu: "Neprodáváme šmejd, prodáváme výrobky, které jsme osobně vyzkoušeli a u kterých jsme si jisti, že splní svůj účel a uspokojí zákazníky."

Bohužel nebyla pravdivá, klony DS18B20 jsou příliš děsivé.

http://www.neven.cz/kvalita-a-ceny/

Petře...když už jsi objednával od Olimex jestli pak te napadlo i https://www.olimex.com/Products/Components/Sensors/Temperature/SNS-TMP-DS18B20/

Velkou šanci tomu nedávám,ale...

no já jsem trochu cheatoval a tu ESP32 desku jsem koupil na tme.eu ! :-)
Když se tam teď dívám, tak mají:
1) OKYSTAR za 115 Kč - na 99 % čínský zmetek
2) DF ROBOT za 230 Kč - tu si nejsem jistý, ale může to být taky zmetek
3) GUENTHER za 337 Kč (!!!) - to bude originál

I kdyby ten DF ROBOT byl OK, tak z neven.cz to vyjde levněji. Kdyby ten OKYSTAR byl funkční, byl by to zázrak. Napíšu jim mail asi...

https://www.tme.eu/cz/details/oky3065-1/cidla-environmentalnich-velicin/okystar/
https://www.tme.eu/cz/details/df-dfr0198/cidla-environmentalnich-velicin/dfrobot/dfr0198/
https://www.tme.eu/cz/details/72-21304703-0300/cidla-teploty-odporove/guenther/72-21304703-0300-0050-tm/

Ta cena za originál je fakt děsná.

co se tam mám zeptat - jestli mi to prodají 3x levněji než do TME? To bych asi vypadal trošku jako mimoň, ne?

:-D to určite ano :-D jen bych se zeptal na cenu s kratším kablikem ;-)

přehlédl jsi v mém předminulém komentáři, že dokud nebudou o hodně levnější než neven.cz, že to nemá smysl?

nepřehlédl..to byl zase zkrat :-/už ti dám pokoj :-D jen se mi zdálo,že by se cena mohla snížit pri kratším kabelu cca 0,5 až 1 metr ,ale stejně by jsi nedosáhl ceny jako na Neven.cz a při malé zakázce už vůbec ne. Budem hledat dál...

FYI, psal jsem si s TME a slíbili mi poslat jeden kus OKYSTAR na otestování.

no paráda :-) jsem strašně zvědavej...tak pak dej vědět jak jsi dopadl. Tak v tomhle sem se překonal. Jedna bota mě stála pět korun. Umluvil jsem je. Utopil jsem jejich námitky přívalem mý vůle, až jí podlehl i sám vedoucí Vetery.
Franc: A nejsou všecky levý?
Leli: No, jasně, že sou levý, jináč by ste je přece nemoh koupit tak lacino. Jedny si vode mě vezměte. To není na přespolní běh, ale do dílny na stání u verkštatu, aby nezáblo.

nevím jak umí lhát čínský obchodník,ale píše se :
1.Brand new high quality, the probe the temperature sensor DS18B20 original chip          

2.DS18B20 temperature sensor chip whose pin is separated by shrinkable tube can prevent short circuits
3.High quality stainless steel tube encapsulation waterproof moistureproof prevent rust
4.This thermocouple is suitable for a wide range of temperature from -55°C to 125°C
5.Stainless probe has accurate measurement and high work efficiency
6.Thermocouples are widely used in science, industry and daliy life

chtěl jsem ještě napsat ať mrkneš na https://www.hadex.cz/t338a-teplotni-cidlo-dallas-s-kabelem-1-metry/ ale to by bylo mrhání časem a penězi. Mají i dražší,ale i tak bych se bál ...https://www.hadex.cz/t338-teplotni-cidlo-dallas-s-kabelem-2-metry/

Hadex je jiná konstrukce, tj. nemusí to být Čína, ale cena je +- jako neven.cz, takže zase nezajímavé. Při velkém štěstí bude OKYSTAR OK a pak by se vrátila čidla za 95, to by bylo tááák moc super! :-)

hadex.cz jak je známo nakupuje od číňanů a poláků...a poláci zase od číňanů...takže bludný kruh :-D