Skip to main content


 

ESP8266: Z bláta do louže


Roky jsem si trhal vlasy z chyb v NodeMCU. Stovky bezesných nocí. Tisíce výčitek, proč jsem to raději nenapsal v C v Arduino IDE pomocí Arduino Core. Určitě by tam nebyly žádné podivné chyby, jsem si vždycky říkal... Chacha, jak krutě jsem se mýlil!

Včera vyšlo Arduino Core 2.5.0 - docela revoluční verze, stovky klíčových oprav, mimochodem už umí i IPv6 (což tu teď není důležité, ale často se mě na to lidi ptali).

Napsal jsem (ještě pro verzi 2.4.2) kratičký prográmek pro můj LEDový informační displej. Vše bezvadně fungovalo, ale ve verzi 2.5.0 změnili SSL knihovnu, tak jsem to musel přepsat. Inspiroval jsem se z dodaného příkladu BasicHttpsClient. Výsledek ale padal chvíli poté, co z webu načetl nové teploty a zobrazil je n... show more
#ESP8266 (x)
This entry was edited (7 months ago)

Je vhodné doplnit, že po dalším dlouhém debugování jsem zjistil, že se jedná o svého druhu chybu mezi klávesnicí a židlí, akorát teda způsobenou špatným příkladem (examplem), který dodávají. Tak jsem vytvořil pull request s opravou:
https://github.com/esp8266/Arduino/pull/5739

:-) hezky. Takze dalsi vec -> neupdateovat. Verim, ze toto nebude jedina zmena / chyba ve verzi 2.5.

jak jsem psal výše, jsou tak stovky klíčových oprav, takže naopak zvesela updatovat :-) To SSL předělali úplně zásadně, přešli z jedné knihovny na druhou, mohlo by to být teď lepší - jen co si lidi předělají programy na novou syntaxi HTTPClient atd.