Skip to main content


Velké elektro Vánoce 2019 už v říjnu!


Ještě z Google+ si určitě pamatujete, že k elektrobastlířské práci používám minimální vybavení - např. páječku z Lidlu za 299 korun. Vzpomínám si, jak byl u mě v září 2015 @Kamil Zmeškal podívat se, jak a kde vyrábím WiFi teploměry a byl překvapený/zklamaný z prázdné pracovny. Nebýt jednoho-dvou výstřelků (drahý osciloskop a 3D tiskárna), se snažím směrovat většinu příjmů do mé velké rodiny a sám "pro sebe" moc neutrácet - v případě mých výrobků spíš do sebe moc neinvestovat.

Teď se mi ale stala taková věc, že jsem se na Twitteru "chytil špatné party" - tj. lid... show more
This entry was edited (4 months ago)

Já jsem nejvíc zvědav na tu ultrazvukovou čističku :-) To si prohlížím docela často a v kapse obracím korunu :-D

Ano, @Petr Stehlík to trefil přesně. Když jsem u něj byl, tak jsem byl překvapen, že vlastně "skoro nic" nevidím a tím pádem jak s tím málem, co má, dokáže dělat úžasné věci divy, které z něj padají 👍

Nádhera... znám ty situace :D Kde je nějaký koment o těch WiFi teploměrech? Docela by mě to zajímalo

Google: "wifi teploměr petr stehlík" nelze přehlédnout;-)

všechno by mělo být na https://www.teploty.info/
This entry was edited (4 months ago)

A co tohle? https://www.saleae.com/
Já jsem teď kupoval tu nejlevnější verzi (sleva na nekomerční použití je na všechny verze).

https://www.saleae.com/ má SW pro linux, proto jsem to fungoval. Nic se neinstaluje. Vše se pouští z jednoho adresáře. Fuguje na první našlápnutí. Jen zatím pouštím pod sudo (kvůli právům na USB port)

Já na ten nejnižší model dostal slevu -€174,50, tzn. kupoval jsem za €184,50 (bez DPH)

Tak ten Rigól stál tuším 12 tisíc korun, tak kdyby šlo něco podobného za 200 euro, nebylo by to tak zlé. Ale neporovnával jsem to, tak mě nekamenujte. Ten Rigól za dvanáct je čtyřkanálový 100MHz nabouchanec s všemi možnými funkcemi (jen OneWire mi chybí, jinak je tam dekódování všeho)

No jo, jenže je to krabice bokem, s vlastním displejem a opravdovýma tlačítkama... To je imho úplně jiná liga, cenově neporovnatelná.

Jj, prave sleduju na jeden aukci na eBay. No prave - to je presne to, proc jsem chtel PC osciloskop a ne dalsi "kram" na stul. Ale samozrejme obcas je kram potreba a to je to vecne kolecko. Bych to pri mem tempu vyuzil tak 2x za rok, no mozna 10x, kdyz uz bych to mel doma, ale 8x bych si poradil i jinak. No znas to sam.... Tak nahod cenu :-)

já to zatím využil zhruba 0,4krát za rok.

Doufám, že si toho @Jan Kratochvíl všimne, je to too good to be true offer.

Nebo koupit něco od Miniware ( ta firma co vyrábi TS80 / TS100 )
Ti mají kapesní logický analyzátor i osciloskop. Pro doma ( pokud se nebude dělat něco echt s analogem ) by to mělo plně postačit.
Ale není za pár stovek. ( K zakoupení bych za sebe doporučil Banggood )

BTW nedívat se do dalších kategorií :D

http://www.miniware.com.cn/product/signal-analyzer/
http://www.miniware.com.cn/product-category/digital-storage-oscilloscope/

Toto je asi zatim nejlepsi: https://loto-oscilloscope.aliexpress.com/store/5252022 pokud vas to zajima, mrnete na videa na YT, pripadne ten SOFT! je ke stazeni a mozno vyzkouset. Tedy - je jen pro Windows, takze to tu zapadne. Nicmene je to zatim jediny software k USB osciloskopu, ktery se zda byt super.