Skip to main content


 

Unboxing video dárečku od Espressif


Čekal jsem baterku nebo malou anténku...

jak psal Tomáš v komentáři pod videem na YT, dvoupinový konektor je zjevně k baterii. Vskutku, ten prostor uprostřed by nějakou 240 mAh Li-Ion baterku unesl. A našel jsem tam pak i nabíjecí obvody u toho konektoru, takže je to jasné...

jak jsem napsal pět minut nad tvým komentářem, je to tak. Popis pinů jsem doplnil do popisku YT videa už o půlnoci, takže ten 6pin je serial, napájení a GPIO0 - přesně co člověk potřebuje k flašnutí ESP.

Předběhl jsi mě při psaní komentáře, aniž bych to zaznamenal. Na YT jsem si komentářů nevšiml. Každopádně jsem zvědav až to bude umět něco "rozsvítit". Třeba druhé ESP s podporou ESP-NOW a ledku na ukázku.

díky za tip, to bych v rámci svého seznámení s ESP-NOW měl okamžitě provést.

Dobry. Takze v tom je predpokadam ESP8266 (to urcite pujde precist, kdyztak vyfotit mobilem, pokud oko uz neslouzi jak za mlada) flashka, buttony a ledky, na nic dalsiho nejsou piny. Micro USB je jen pro napajeni resp. nabijeni akumulatoru, ktery tam neni, aby to slo poslat. A vlastni ESP-NOW uz jsme na G+ prece probirali, je to tak rok, mozna dyl, matne si vzpominam na nejaky video nekoho, kdo to zkousel, bylo tam i porovnani s NRF24L01... No zkusim to najit, schvalne....

ve všem, co Espressif dělá, je samozřejmě ESP32. Tohle je zjevně hotové čtyřtlačítko. Je záhadou, proč po mně chtěli pájecí dovednosti.

Jo tak je to tohle: https://www.youtube.com/watch?v=6NsBN42B80Q, ale neda se to poslouchat dlouho.... :-)

Poslouchání strašně moc pomůže "Speed -> 1.5x".

Nevidel jste nahodou nekdo "chytre" spinace at uz wifi/433? Znamy shani do bytu, ale jelikoz maji v domacnosti i dedecka a babicku, tak chce klasicke hw vypinace, ne dotykove, coz vylouci snad vse co je momentalne na trhu:)

K čemupak je asi tolik místa uprostřed? Žeby na dotykový sensor do dvoupin konektoru?